Sel Baskını Sonrası Nem Kurutma

Sel baskını sonrası nem kurutma profesyonel firmalardan hizmet almanız kişisel gayretleriniz ile yapacağınız işlemlerden çok daha kısa sürelerde sonuç alınır.

Sel Baskını Sonrası Nem Kurutma

Sel Baskını Sonrası Nem Kurutma işlemi çok önemli olmakla beraber ıslanan ortam nem, rutubet, küf gibi ortam oluşmadan mutlaka nem alma kurutma yapılmalıdır.

Sel baskını gibi doğal afet olaylarında evinizin ya da iş yerinizin su birikintileri içinde kalmaması için bir an önce oluşan suyu tahliye etmek gerekmektedir.

Sel baskınlarında öncelik verilmesi gereken konu sel sularının tahliye edilmesidir. Sel suları ne kadar uzun süre yapı içinde bekler ise yapıya o kadar daha fazla zarar vermektedir.

Su tahliye işlemi hem yapının zarar görmemesi hem de su ile yapıya giren kalıntıların yapı dışına atılması için önem arz etmektedir.

Su tahliyesi yapıldıktan sonra sel baskını hasarı onarımı işleminin ikinci adımı yapı içerisinde ki tüm eşyaların tahliyesidir.

Eşyaların daha fazla su ve çamur kalıntıları içerisinde bekleyerek hasar görmemesi için yapı dışına alınarak kullanılabilir ya da kullanılamaz şeklinde ayrılması ve öncelikle kullanılabilir eşyaların kurutulma işlemine geçilmesi gerekmektedir.

Eşyaların kurutulma işlemleri yapılırken diğer yandan yapı içerisinde ki sel kalıntılarını temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Öncelikle kaba kalıntılar çamur çöp gibi maddeler yapı dışına alındıktan sonra bakteri ve mikrop oluşumunu engellemek için tüm yapı deterjan ve temizleyici maddeler yardımı ile temizlenmelidir.

Tüm yüzeyler tekrar tekrar temizlenerek hijyenik bir ortam sağlanmalıdır. Özellikle kapı ve pencere gibi el temasının sürekli aktif olduğu bölgelerin temizliğine özen gösterilmelidir.

Sel baskını hasarı onarımı işlemi yapı içerisindeki detaylı temizlik bittikten ve hijyenik bir ortama kavuşulduktan sonra sıra kullanılabilir eşyaların onarımında olmalıdır.

Eşyaların su içerisinde kalması özellikle mobilya türü eşyalarda su çekmesi sebebi ile çekme yaparak mobilyaların şişmesini sağlar.

Ve şişen mobilyalar diğer parçalara göre oranı kaybederek eşyada şekil bozukluklarına yol açmaktadır.

Bu nedenle şişmiş ya da kırılmış eşya parçalarının değiştirilmesi uygun olacaktır.

Küçük parça değişimleri ile eşyalarınız kullanılabilir hale gelmektedir. Koltuk, kanepe gibi eşyalarda genellikle kurutma işleminden sonra kullanımı uygun hale gelmektedir.

Ayrıca sel baskını hasarı almış elektronik eşyalar maalesef onarımı mümkün olmayan eşyalardır.

Sel baskınına maruz kalmış insanların kendi gayretleri ile sel baskını hasar onarımı yapmaları uzun süreler alacağı için profesyonel hizmet satın almaları faydalarına olacaktır.

Bu konuda eğitimler almış gerekli ekipman ve cihazlara sahip sel baskını sonrası nem kurutma hizmeti veren firmamız sizlere bu konuda yardımcı olmaktadır.

Sel baskını sonrası nem alma kurutma için gerekli tüm müdahaleleri yaparak yapının bir an önce eski işlevini görmesi adına hızlı kurutma çalışmaları yaparak kısa sürede yapınızı teslim etmekteyiz.

Sel ve su baskınlarında profesyonel olarak hizmet alabileceğiniz birçok sel baskını sonrası nem kurutma firması bulunmaktadır.

Bu firmaların ana amacı sadece yapınızın temizliği ve eşyalarınızın onarımı için değil yapı da oluşacak olumsuz ve sağlıksız ortamın tamamen hijyenik bir ortama dönüşmesi için ciddi çalışmalar yapmaktadır.

Sel baskını sonrasında profesyonel firmalardan hizmet almanız kişisel gayretleriniz ile yapacağınız işlemlerden çok daha kısa sürelerde sonuç almanızı sağlayacaktır.

#selbaskınısonrasınemkurutma #selbaskınısonrasınemalma #selbaskınısonrasıkurutma

Sel Baskını Sonrası Nem Kurutma